Src2 Mesleki Yeterlilik Belgesi

SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesi

SRC2 Yurt içerisinde Yolcu Taşımacılığı Sektöründe Faaliyet gösteren Sürücüler İçin Gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Eğitimleri

Ticari araç sürücüleri sektöründe çalışabilmek ve Yurt içerisinde yolcu taşıyabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik ve uygunluk Belgesinin ismi Src2 Belgesidir. Yurt içerisinde yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler tarafından alınması zorunlu olan belgedir.

SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Neleri Kapsar? Nasıl Alabilirim? Gerekli Evraklar Nelerdir? Halkalı Src Kursu

SRC2, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre Yurt içerisinde Yolcu Taşımacılığı sektöründe yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin mesleki yeterlilik belgesidir. Yurt içerisinde yolcu taşıyacak sürücüler Src2 Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan faaliyet gösteremezler. Src2 Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan Faaliyet gösteren sürücüler tespit edilmeleri durumunda Trafik Para Cezası uygulanır. Söz konusu ceza sürücüye ve araç sahibine ayrı ayrı uygulanmaktadır. 

SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesi Mevzuata Göre Neleri Kapsar?Halkalı Src Kursu

Src2 Mesleki yeterlilik belgesi sahibi sürücüler yurt içerisinde şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapabilirler. Aynı zamanda yurtiçinde ve şehirlerarasında yolcu taşımacılığı yapabilirler. Yurt içerisinde yolcu taşımacılığı için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesi Src2 Belgesidir.

SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesini Nasıl Alabilirim? Halkalı Src Kursu

Src2 Belgesi almanın 2 yolu vardır. Bunları sırası ile anlatalım:

  1. MEVZUAT GEREĞİ MUAFİYETLİ OLARAK SINAVSIZ SRC BELGESİ ALMA
  2. 25/02/2003 tarihinden öce en az B sınıfı ticari ehliyeti olan sürücüler kursa katılmadan ve sınavsız olarak edevlet üzerinden müracaat ederek alabilirsiniz.
  3. 25/02/2003 tarihinden önce sürücü belgesi sahibi olmayanlar ise T.C Milli Eğitim Bakanlığınca Yetkilendirilmiş yetkili eğitim kurumlarına kayıt yaptırarak eğitim ve sonrası sınav ile Src2 Belgesi sahibi olabilirler.

SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesi Kursu Halkalı Src Kursu

SRC2 Belgesi sadece T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen şartları yerine getiren ve bakanlıkça çalışma ruhsatı verilmiş yetkilendirilmiş kurumlar tarafından Src Belgesi eğitimleri verilebilir. Sürücü kursları, Psikoteknik Merkezleri ve danışman tarzı aracı şirketlerin Src belgesi Eğitimi ve kayıtları yapmaları yasal olarak suçtur. Kayıt esnasında kimlik ve ehliyet fotokopisi alınmaktadır. Yetkisiz insanlara kimlik bilgilerinizi vererek maddi ve manevi riske girmeyiniz. İstanbul ili Küçükçekmece ilçesinde eğitim veren yetkili kurumuz. Bilgi için arayabilirsiniz.  

SRC2 Yurt içerisinde Yolcu Taşımacılığı Sektöründe Faaliyet gösteren Sürücüler İçin Gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Kayıt esnasında Gerekli Belgeler

  1. Nüfus cüzdan ve sürücü belgesi fotokopisi
  2. Diploma fotokopisi (öğrenim durumu belgesi)
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf
  4. Adli sicil belgesi ( edevlet Sabıka Kaydı)

SRC2 – Yurt içerisinde Yolcu Taşımacılığı Taşımacılığı Sürücü Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Dersleri

40 saat süren SRC1 Uluslararası yolcu taşıması için Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik eğitim müfredatında yer alan konu başlıkları şunlardır: