Src3 Mesleki Yeterlilik Belgesi

SRC3 Mesleki Yeterlilik Belgesi

SRC3 Uluslararası Yük Taşımacılığı Sektöründe Faaliyet gösteren Sürücüler İçin Gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Eğitimleri

Ticari araç sürücüleri sektöründe çalışabilmek ve milletlerarası yük taşıyabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik ve uygunluk Belgesinin ismi Src1 Belgesidir. Milletler arası yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler tarafından alınması zorunlu olan belgedir.

SRC3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Neleri Kapsar? Nasıl Alabilirim? Gerekli Evraklar Nelerdir? Halkalı Src Kursu

SRC3, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre Uluslararası Yük Taşımacılığı sektöründe yük taşımacılığı yapan sürücülerin mesleki yeterlilik belgesidir. Uluslararası yük taşımacılığı yapan sürücüler Src3 Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan faaliyet gösteremezler. Src3 Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan Faaliyet gösteren sürücüler tespit edilmeleri durumunda Trafik Para Cezası uygulanır. Söz konusu ceza sürücüye ve araç sahibine ayrı ayrı uygulanmaktadır. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı SRC-BELGESİ.png

SRC3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Mevzuata Göre Neleri Kapsar?Halkalı Src Kursu

Src3 Mesleki yeterlilik belgesi sahibi sürücüler milletler arası yük taşımacılığı yapabilirler. Aynı zamanda yurtiçinde ve şehirlerarasında yük taşımacılığı yapabilirler. Yurt içerisinde yük taşımacılığı için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesi Src4 Belgesidir. Uluslararası Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olan sürücüler Src4 Belgesi (Yurtiçi Yük Taşımacılığı) Sahibi de sayılırlar. SRC3 Belgesi Src4 Belgesini Kapsar.

SRC3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alabilirim? Halkalı Src Kursu

Src3 Belgesi almanın 2 yolu vardır. Bunları sırası ile anlatalım:

  1. MEVZUAT GEREĞİ MUAFİYETLİ OLARAK SINAVSIZ SRC BELGESİ ALMA
  2. 25/02/2003 tarihinden öce C-D-E sınıfı ticari ehliyeti olan sürücüler kursa katılmadan ve sınavsız olarak edevlet üzerinden müracaat ederek alabilirsiniz.
  3. 25/02/2003 tarihinden önce sürücü belgesi sahibi olmayanlar ise T.C Milli Eğitim Bakanlığınca Yetkilendirilmiş yetkili eğitim kurumlarına kayıt yaptırarak eğitim ve sonrası sınav ile Src3 Belgesi sahibi olabilirler.

SRC3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Kursu Halkalı Src Kursu

SRC3 Belgesi sadece T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen şartları yerine getiren ve bakanlıkça çalışma ruhsatı verilmiş yetkilendirilmiş kurumlar tarafından Src Belgesi eğitimleri verilebilir. Sürücü kursları, Psikoteknik Merkezleri ve danışman tarzı aracı şirketlerin Src belgesi Eğitimi ve kayıtları yapmaları yasal olarak suçtur. Kayıt esnasında kimlik ve ehliyet fotokopisi alınmaktadır. Yetkisiz insanlara kimlik bilgilerinizi vererek maddi ve manevi riske girmeyiniz. İstanbul ili Küçükçekmece ilçesinde eğitim veren yetkili kurumuz. Bilgi için arayabilirsiniz.  

SRC3 Uluslararası Yük Taşımacılığı Sektöründe Faaliyet gösteren Sürücüler İçin Gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Kayıt esnasında Gerekli Belgeler

  1. Nüfus cüzdan ve sürücü belgesi fotokopisi
  2. Diploma fotokopisi (öğrenim durumu belgesi)
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf
  4. Adli sicil belgesi ( edevlet Sabıka Kaydı)

SRC3 – Uluslararası Yük ve Eşya Taşımacılığı Sürücü Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Dersleri

40 saat süren SRC1 Uluslararası yolcu taşıması için Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik eğitim müfredatında yer alan konu başlıkları şunlardır: