Src4 Mesleki Yeterlilik Belgesi

SRC4 Mesleki Yeterlilik Belgesi

SRC4 Yurt içerisinde Yük Taşımacılığı Sektöründe Faaliyet gösteren Sürücüler İçin Gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Eğitimleri

Ticari araç sürücüleri sektöründe çalışabilmek ve Yurt içerisinde yük taşıyabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik ve uygunluk Belgesinin ismi Src4 Belgesidir. Yurt içerisinde yük taşımacılığı yapacak sürücüler tarafından alınması zorunlu olan belgedir.

SRC4 Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Neleri Kapsar? Nasıl Alabilirim? Gerekli Evraklar Nelerdir? Halkalı Src Kursu

SRC4, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre Yurt içerisinde Yük Taşımacılığı sektöründe yük taşımacılığı yapan sürücülerin mesleki yeterlilik belgesidir. Yurt içerisinde yük taşıyacak sürücüler Src4 Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan faaliyet gösteremezler. Src4 Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan Faaliyet gösteren sürücüler tespit edilmeleri durumunda Trafik Para Cezası uygulanır. Söz konusu ceza sürücüye ve araç sahibine ayrı ayrı uygulanmaktadır. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı SRC4-BELGESİ.png

SRC4 Mesleki Yeterlilik Belgesi Mevzuata Göre Neleri Kapsar? Halkalı Src Kursu

Src4 Mesleki yeterlilik belgesi sahibi sürücüler yurt içerisinde şehir içi ve şehirlerarası yük taşımacılığı yapabilirler. Aynı zamanda yurtiçinde ve şehirler arasında yük taşımacılığı yapabilirler. Yurt içerisinde yük taşımacılığı için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesi Src4 Belgesidir.

SRC4 Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alabilirim? Halkalı Src Kursu

Src4 Belgesi almanın 2 yolu vardır. Bunları sırası ile anlatalım:

  1. MEVZUAT GEREĞİ MUAFİYETLİ OLARAK SINAVSIZ SRC BELGESİ ALMA
  2. 25/02/2003 tarihinden öce en az B sınıfı ticari ehliyeti olan sürücüler kurssuz ve sınavsız olarak edevlet üzerinden müracaat ederek alabilirsiniz.
  3. 25/02/2003 tarihinden önce sürücü belgesi sahibi olmayanlar ise T.C Milli Eğitim Bakanlığınca Yetkilendirilmiş yetkili eğitim kurumlarına kayıt yaptırarak eğitim ve sonrası sınav ile Src4 Belgesi sahibi olabilirler.

SRC4 Mesleki Yeterlilik Belgesi Kursu, Halkalı Src Kursu

SRC4 Belgesi sadece T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen şartları yerine getiren ve bakanlıkça çalışma ruhsatı verilmiş yetkilendirilmiş kurumlar tarafından Src Belgesi eğitimleri verilebilir. Sürücü kursları, Psikoteknik Merkezleri ve danışman tarzı aracı şirketlerin Src belgesi Eğitimi ve kayıtları yapmaları yasal olarak suçtur. Kayıt esnasında kimlik ve ehliyet fotokopisi alınmaktadır. Yetkisiz insanlara kimlik bilgilerinizi vererek maddi ve manevi riske girmeyiniz. İstanbul ili Arnavutköy ilçesinde eğitim veren yetkili kurumuz. Bilgi için arayabilirsiniz.  

SRC4 Yurt içerisinde Yük Taşımacılığı Sektöründe Faaliyet gösteren Sürücüler İçin Gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Kayıt esnasında Gerekli Belgeler

  1. Nüfus cüzdan ve sürücü belgesi fotokopisi
  2. Diploma fotokopisi (öğrenim durumu belgesi)
  3. 2 adet biometrik fotoğraf
  4. Adli sicil belgesi ( edevlet Sabıka Kaydı)
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı GEREKLİ-EVRAK.png

SRC4 – Yurtiçi Yük ve Eşya Taşımacılığı Sürücü Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Dersleri

40 saat süren SRC1 Uluslararası yük taşıması için Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik eğitim müfredatında yer alan konu başlıkları şunlardır: